NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Ile kosztuje pranie tapicerki meblowej ?

Koszt prania tapicerki meblowej zależny jest od wielkości oraz stopnia skomplikowania mebla. Większość cen można znaleźć w naszym cenniku i są to ceny orientacyjne. W większości przypadków, wyceniamy koszt prania na podstawie zdjęć nadesłanych MMSem bądź przez messenger. Tak wyceniony koszt jest już kosztem stałym, przez co nie ma niespodzianek z ceną na miejscu. Wcześniej należy nas poinformować o rzeczach, których może nie być widać na zdjęciach tj. ciężkie plamy, sierść itd.

Po bardziej szczegółowe informacje dot. prania tapicerki meblowej zapraszamy do naszego CENNIKA, gdzie znajdą Państwo więcej infromacji na ten temat.

Ile kosztuje pranie dywanów i wykładzin ?

Koszt prania dywanów i wykładzin zależny jest od wielkości powierzchni oraz stopnia zabrudzenia, rodzaju, wielkości włosia.

Dokładne ceny znajdą Państwo w naszym CENNIKU

Jakiej chemii i sprzętu używacie do prania ?

Używamy bezpiecznej chemii piorącej takich firm jak: KARCHER, CHEMSPEC, ADBL czy też TENZI są to wiodący producenci tego typu chemii na rynku, którym zaufało już wielu klientów z całego świata. Chemia ta jest używana w hotelach, biurach i domach na całym świecie. Sprzęt, którego używamy to odkurzacze piorące KARCHER za pomocą, których wykonujemy pranie ekstrakcyjne Państwa mebli, dywanów, wykładzin czy też tapicerki samochodowej.

Czy wszystkie plamy są do usunięcia ?

Większość plam jesteśmy w stanie usunąć, podczas normalnego prania ekstrakcyjnego w pierwszym przejściu dyszą ściągającą. W skrócie wygląda to tak, że spryskujemy tapicerkę wodą z chemią a następnie po odczekaniu kilkunastu minut, ściągamy ją do odkurzacza piorącego pod dużym ciśnieniem. Zdarza się jednak, że plamy są utrwalone przez klienta poprzez wtarcie ich szmatką z wodą, bądź nieodpowiednią chemią. Wówczas wymaga to większego nakładu pracy i mocniejszej chemii.

Mamy specjalistyczną chemię do usuwania cięższych plam, zabrudzeń, gum do żucia, plam po kawie, herbacie, tłuszczu etc. Jednak, wszystko zależy od tego jak długo plama jest w tapicerce oraz czy nie została wyeksponowana np. dłuższy czas na słońcu.

Nie dajemy gwarancji usunięcia plam np. na materacach, które mają już kilka lat w tym wypadku jest to tylko kwestia estetyki - sam materac i tak zostaje odświeżony, zlikwidowane zostaną roztocza, brzydki zapach z wnętrza materaca itd.

Czy środki których używacie są bezpieczne dla zdrowia ?

Tak. Używamy tylko i wyłącznie bezpiecznych środków, w których równie dobrze można by prać ubrania. Chemia, której używamy to chemia czołowych producentów takich jak KARCHER, ADBL, CHEMSPEC, TENZIetc. Środki te są atestowane i bezpieczne dla ludzi i zwierząt.

Ile czasu trwa usługa prania tapicerki ?

Czas prania, czyszczenia zależy od wielkości mebla czy też samochodu oraz zabrudzeń i stopnia skomplikowania powyższych. Zazwyczaj pranie typowego narożnika około 2-3 metrów długości trwa około 2 godzin. Pranie tapicerki samochodowej - samych foteli z zagłówkami przód i tył w typowym kombi to też czas około 2 godzin. Czas ten może być wydłużony przez większe zabrudzenie, większą ilość poduszek i innych elementów czy też np. sierść, duża ilość okruchów etc. którą najpierw trzeba usunąć zwykłym odkurzaczem.

Jaka jest minimalna cena usługi ? Czy dojazd jest bezpłatny ?

Minimalna cena usługi to 100 zł. Dojazd do klienta jest bezpłatny na terenie i obrębach do 40km od miast: Kościan, Luboń, Leszno, Śrem, Śmigiel, Poznań, Czempiń. W dalszych przypadkach jest to kwestia 1zł/1km. Wszystko też zależy od wielkości zamówienia. Przy większych zamówieniach z odległych miejsc, ustalamy to indywidualnie.

Jak długo schnie wyprany narożnik ? Materac ?

Czas schnięcia, uzależniony jest od temperatury pomieszczenia, wilgotności powietrza. Wilgoć, która pozostaje po wyciągnięciu wody odkurzaczem piorącym szybko wyparowuje nawet zimą. Zazwyczaj, prany materac do spania czy też narożnik w porannych godzinach do 12 godziny po południu, wieczorem jest już zdatny do użytku. Zdarza się, że meble schną dłużej - w przypadkach, kiedy tapicerka ma np. grubsze obicie tapicerskie z grubym włóknem. W skrócie czas schnięcia to od kilku do kilkunastu godzin.

Czy mogę przywieźć swój mebel,dywan do wyprania w firmie ?

Niestety nie. Świadczymy usługi tylko na miejscu u klienta. Jest to wygodniejsze dla obu stron i przede wszystkim tańsze.

Czy zabezpieczacie podłogę w trakcie pracy ?

Chemia, której używamy nie jest silnie żrąca czy odbarwiająca. Oczywiście, w trakcie oprysku mebli dyszą odkurzacza, mała ilość wody może znaleźć się na podłodze, jesteśmy jednak na to przygotowani i na bieżąco wycieramy podłogę naszymi ręcznikami, tak aby nie przemoczyć podłogi klienta.

Czy muszę się jakoś przygotować przed praniem mebli ? Samochodu ?

Zalecamy tylko wyciągnąć wszystko ze skrzyni łóżka - np. narożnika a w przypadku samochodu wyciągnąć wszystkie rzeczy, które mogłyby nam przeszkadzać tj. foteliki dziecięce samochodowe, pokrowce foteli itd. Z resztą poradzimy sobie sami. Kluczowe jest aby był dobry dostęp do ciepłej wody, kanalizacji i kontaktu z prądem.

Czy mogę liczyć na zniżkę przy większym zamówieniu ?

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Jeżeli rzeczywiście kompleksowo chcą Państwo odświeżyć swój dom przed świętami czy też jakąś ważną imprezą rodzinną i mają Państwo do odświeżenia narożniki, krzesła, materace etc. wtedy oczywiście jesteśmy otwarci na upusty w formie pieniężnej czy też wypraniu czegoś gratis.

Potrzebuję ekspresowej usługi prania dywanu,narożnika itd. Ile to kosztuje ?

Oczywiście, podejmujemy takie wyzwania. Cena to 50% więcej od wyceny usługi.

Czy pracujecie w godzinach nocnych ?

Tak. Wszystko zależy od zlecenia. W przypadku większych zleceń, nie ma żadnej dopłaty. Zdajemy sobie sprawę, że może to być miejsce pracy, do którego z rana przyjdą pracownicy tj. biuro i musimy to zrobić, poza godzinami pracy. Małe zlecenia mogą być obarczone doliczeniem 50% ceny od wyceny usługi. Godziny nocne to 22:00 - 06:00 - Proszę mieć na uwadze ciszę nocną. Odkurzacz piorący = hałas normalnego odkurzacza.

Czy pracujecie w weekendy ?

Jak najbardziej, pracujemy w weekendy, również w niedziele, jeżeli jest taka potrzeba.

Jakie formy płatności akceptujecie ?

Na ten moment, akceptujemy płatność gotówką lub płatność przelewem na podstawie faktury.

Czy pierzemy rzeczy których nie ma w cenniku ?

Oczywiście. Prosimy o KONTAKT - zrobimy indywidualną wycenę.

Z jaką dokładnością czasu jesteście na miejscu ?

Jesteśmy w stałym kontakcie z klientem. Z reguły jesteśmy punktualni, niestety czasami czas ten może ulec zmianie z różnych przyczyn tj. korki, niespodziewane przesunięcie w czasie u poprzedniego klienta etc. Staramy się wtedy informować o tego typu zajściach. Przy dużych opóźnieniach staramy się dać zawsze jakiś rabat. Z reguły udaje nam się być z dokładością do 30 minut.